Tel/fax - 91 423 9792

gabinet@aldent.szczecin.pl

ul. Kołłątaja 19/2, 71-525 SzczecinPoszerzamy horyzonty o możliwość współpracy na polu zabiegów protetycznych z pacjentami z poza granic Naszego kraju .

Napisz do Nas to nic nie kosztuje !

  • Możliwość przesłania zdjęcia rtg uzębienia i konsultacja po przez korespondencje mailową.
  • Konkurencyjne ceny
  • Lata doświadczeń

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odbudową utraconych lub uszkodzonych zębów i korygowaniem naturalnego układu i estetyki twarzy. Leczenie protetyczne ma na celu nie tylko względy estetyczne, ale co najważniejsze – przywrócenie funkcji żucia i zapobieganie pojawieniu się nieprawidłowości w funkcjonowaniu stawów skroniowo – żuchwowych.

Licówki porcelanowe – pozwalają odbudować niewielkie ubytki korony zębów w przednim odcinku łuku zębowego (złamania, urazy), zachowując naturalną estetykę.  Za pomocą licówek możemy skorygować kształt i kolor zęba (poprawa estetyki przebarwionych zębów).

Korony porcelanowe – jest to odbudowa brakującej znacznej ilości tkanki zęba lub zębów całkowicie złamanych.

Mosty porcelanowe – Dzięki możliwości ich użycia możemy odbudować na stałe brakujące zęby z zachowaniem pełnego komfortu i estetyki pacjenta. Przy wykonywaniu mostów porcelanowych korzystamy z tego samego rodzaju uzupełnień jak przy koronach porcelanowych.

Protezy szkieletowe – Przy odpowiedniej ilości zdrowych zębów w jamie ustnej pacjenta, ale przy braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego, wykonujemy protezy szkieletowe. Konstrukcja protezy pozwala na dobre jej utrzymanie na zębach i dobry efekt estetyczny.

Proteza szkieletowa na zasuwach – jest to połączenie uzupełnienia stałego( korony, mosty) z protezą szkieletową. Wykonywane jest wtedy, gdy nie możemy wykonać tylko stałego uzupełnienia, a pacjentowi zależy na bardzo dobrym utrzymaniu protezy i estetyce.

Protezy akrylowe – wykonuje się przy dużych brakach uzębienia i braku możliwości wykonania innych uzupełnień protetycznych.